اخبار
1400/5/31 یکشنبه
‎مستند “مدافعان خاموش” امروز از شبکه البرز پخش می شود
‎رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج از پخش مستند مدافعان خاموش برای اولین بار از شبکه استانی البرز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج:

حمیدرضا عسگری با اعلام این مطلب اظهار داشت:  امروز یکشنبه ۳۱ مردادماه جاری ساعت ۱۷ پس از خبر عصرگاهی مستند "مدافعان خاموش" از شبکه استانی البرز پخش می شود.

وی افزود: مستند مدافعان خاموش که حاصل ۱۸ ماه تلاش مجاهدانه پرسنل این سازمان و آرامستان بهشت سکینه(س) در بحران کرونا است، برای اولین بار از شبکه استانی البرز پخش و پس از آن در شبکه های استانی سایر کلانشهرها و استان های دیگر و سپس از شبکه های سیمای ملی نیز پخش خواهد شد.

این مسئول عنوان کرد: نزدیک به ۲ سال میشود که همکارانمان بدون حتی یک روز وقفه، در بهشت سکینه(س) و بهشت علی(ع) در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا در مدیریت شهری کرج به صورت کاملا خاموش و بدون هیچ ادعایی با از خود گذشتگی در حال خدمت رسانی به متوفیان کرونا در انجام امور واجب کفایی تغسیل، تکفین و تدفین و همچنین تکریم خانواده معزا ایشان می باشند.

وی با اشاره به اینکه مدافعان خاموش دوشادوش مدافعان سلامت از زمان شیوع ویروس کرونا به شهروندان معزا خدمت رسانی کرده اند، اعلام کرد: در واقع مدافعان خاموش بهشت سکینه(س) بدون حتی یک روز و یا یک شیفت تعطیلی خدمات مطلوب به صاحبان عزا و خانواده ها ارائه داده اند و ضمن همدلی با خانواده های داغدار ، بعضا با حضور در مراسم های تشییع موجب تسلی خاطر آنها بوده اند.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ۱۸ ماه گذشته آسیب های روحی ، روانی و جسمی بسیاری به کارکنان و خانواده های آنها وارد شده، گفت: مستند مذکور با هدف معرفی کارکنان آرامستانها به عنوان مدافعان خاموش و تقدیر از زحمات مجاهدانه و متعهدانه آنها تهیه شده چرا که در مدت مذکور کادر درمان توسط مسئولین، رسانه ها و مردم تکریم شده اند اما این قشر زحمتکش که در کنار مدافعان سلامت در خط مقدم بحران بیماری کرونا خدمات ارائه داده اند آنچنان دیده نشده اند به همین دلیل از واژه مدافعان خاموش استفاده شده است.

عسگری ادامه داد: در این مستند۱۰دقیقه ای که توسط کمیته فرهنگی مذهبی و روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان ها تهیه و تولید گردیده، سعی شده تا گوشه ای از زحمات، فداکاری ها و از خودگذشتگی پرسنل این سازمان به تصویر کشیده شود تا ضمن تقدیر از تلاش این قشر، آنها به عنوان “مدافعان خاموش” در جامعه معرفی گردند.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت تمامی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا یادآور شد: امید می رود تا از این طریق و به پاس این فداکاری ها گامی هرچند ناچیز جهت معرفی مدافعان خاموش در میهن اسلامی برداشته باشیم.

لازم به توضیح است چندی پیش پوستر مدافعان خاموش نیز در دیوارنگاره میدان جمهوری اکران شد.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir